Elfsight widgety: upgrade webu nebo portfolia bez kódování

Tři roky používám Elfsight YouTube Gallery widget na jednom mém webu a nyní jich mám doživotně k dispozici hned dalších 63. Podívejte se, pro které další jsem našel ihned využití.

Velká paráda nejen pro designery a kreativce.

YouTube Gallery

Bestseller všech bestsellerů. Představte si, že chcete dát na sůj web několik tématických videí z YouTube najednou ve formě hezkého přehrávače. A teď si představte, že můžete vytvořit hned několik takových tématických videoték, které se budou aktualizovat automaticky samy, jakmile se na daném kanálu objeví nový obsah.

Heuréka, videotéka, která se aktualizuje sama, je na světě. A tady nám už jede pár let.

Ukázka: YouTube Gallery widget na webu Bitperia

Po kliknutí na video se objeví hezký popup včetně komentářů. Všechny styly a barvy jsou plně editovatelné, aby zapadly do vizuálu vašeho webu. Vyzkoušejte si to na webu Bitperia nebo si rovnou nahrajte demo na váš web.

Ukázka: YouTube Gallery widget na webu Bitperia. Video se přehrává rovnou na webu, návštěvník nikam neodchází.

Perlička: tyto widgety umí i integraci různých videí i v jednom vlastním playlistu. A do playlistu můžete videa vkládat klidně i po cestě do práce v mobilu, jakmile narazíte na zajímavé video. Správce obsahu tak může na pár kliků přidávat zajímavý obsah na své weby z různých kanálů přímo z YouTube při sledování videí, aniž by můsel cokoliv složitě nastavovat nebo se někam logovat. Stačí jen oblíbené video uložit do playlistu, který je napojený na Elfsight YouTube widget.

V YouTube stačí video uložit do vybraného playlistu a ono se samo automaticky propíše na váš web, kde máte nahraný widget propojený s tímto playlistem.

Video z YouTube uložené do vámi vybraného playlistu se automaticky zobrazí na webu s aktivovaným widgetem Elfsight. Jednoduché a efektivní.

Instagram Feed

Pomocí tohoto widgetu jsem na rouskyvsem.cz importoval galerii fotek z Instagramu, které nesly v popisku hashtag #rouskyvsem nebo #rouškyvšem. A nové a nové relevantní fotky se zobrazují samy, nemusím na to vůbec myslet.

Ukázka: Instagram Feed widget na webu rouskyvsem.cz, obsah se generuje automaticky, jakmile někdo postně fotku s vybraným hashtagem.

Instragram widget je ideální na blogy nebo tématické weby, na kterých vytvoříte galerie fotek z Instagramu i z několika vybraných hashtagů najednou.

Statistiky Koronaviru

Tohle se také tématicky hodilo využít, takže jsem na web rouskyvsem.cz použil i tento widget.

Ukázka: Coronavirus Stats widget na webu rouskyvsem.cz, obsah se generuje automaticky z dat WHO.

Before and After slider

V článku o návrhu loga CoroVent jsem použil tento widget hned dvakrát. Rozhodně se bude hodit i v mém grafickém portfoliu pro různé retuše.

Zkuste si ho vyzkoušet rovnou níže nebo na webu Elfsight. Každý widget můžete vložit na jakýkoliv web nebo blog.

Testimonials Slider

Mít reference je fajn věc. Mít je hezky zpracované je ještě lepší. Na různá místa na mém webu jsem vložil slidery s přímou zpětnou vazbou klientů. Ještě řeším s podporou Elfsight, jak bych mohl vypnout jejich výchozí anglické uvozovky, nebo je rovnou nahradit „českými“.

Ukázka: Testimonials Slider na webu jirichlebus.cz

Máte obavu, že to na vašem webu nebo blogu nepojede?

WordPress, Webflow a Squarespace mám reálně odzkoušené. A pro ostatní tady mám od Elfsight seznam podporovaných platforem.

Jedno omezení, které je fér zmínit, je reálné zpomalení načítání webu. Hlavně v případěch, že těch widgetů na jedné stránce máte vícero. Proto doporučuju s nasazením widgetů šetřit, abyste nezpomalili rychlost webu až příliš.

Podpora Elfsight widgetů.

Už je máte? Pošlete mi zprávu s ukázkou, rád se podívám na další inspiraci, jak widgety využívat.

Autor

Jiří Chlebus

Jsem grafický designér na volné noze. Tvořím značkám vizuální hodnotu a píšu o tom blog. Designuju si život tak, abych to ve zdraví přežil až do smrti.