Vystavujte faktury ve vlastním designu pomocí BitFaktury

S fakturační aplikací BitFaktura si můžete vzhled vašich faktur přispůsobit vašemu brandu. Vyzkoušel jsem v CSS vyladit jednu z jejich výchozích šablon.

Vlastní design faktury je fajn doplněk pro jednotný vizuální styl vaší značky. Současné nástroje pro fakturaci většinou umožňují upravovat některé barvy v předem nastavených šablonách, ale více toho neumí. Vlastní písmo do faktur většinou nedostanete.

S Bitfakturou ano.

Videonávod: jak na vlastní barvy i písma ve vašich fakturách

Návod na vlastní styl faktury

BitFaktura mění pravidla hry. Je to ale něco za něco…

Roky jsem používal Fakturoid. Mají krásné uživatelské prostředí a sympatické šablony. Jednoduchost, kterou vám Fakturoid nabízí, pocítíte, jakmile zkusíte BitFakturu:)

Bitfaktura však vyhrává cenou a možnostmi nastavení.

Zkusil jsem migraci mých dosavadních kontaktů, to prošlo bez větších problémů. Přesun faktur už jsem ale musel řešit ručně. Export dat z Fakturoidu do BitFaktury házel errory. Naštěstí vložení faktur z již importované databáze klientů nebyl až takový problém (a navíc nemám mnoho faktur, takže to bylo pár minut).

Jo a zákaznická podpora BitFaktury reaguje vcelku svižně na chatu. Ostatně na to jsem byl zvyklý i u Fakturoidu.

Vlastní šablony. Tady máte ruce volné

Pokud zvládáte CSS, můžete si vzhled vašich faktur upravit naprosto podle sebe nebo vašeho firemního designu. Zkusil jsem upravit jejich šablonu Gray, která ve výchozí podobě vypadá takto:

Původní vzhled faktury v aplikaci BitFaktura

Změnil jsem okraje, písmo, barvy, odsazení některých prvků a číslování řádků jsem úpně vypnul. Výsledek:

Upravený vzhled faktury v aplikaci BitFaktura

Výsledkem je čistší design, decentní avatar (protože freelancer logo nepotřebuje) a barvy a písmo s souladu s mým vizuálním stylem.

Pár změn a máte fakturu ve firemním designu

Stejnou šablonu jsem v rychlosti změnil tak, aby ladila například s designem advokátní kanceláře Blockchain Legal. Dosadil jsem skrze CSS jejich firemní barvy a písmo. Výsledkem je profi vzhled:

Upravený vzhled faktury v designu Blockchain Legal v aplikaci BitFaktura

Sympatické posílání faktury e-mailem

Po vygenerování faktury ji můžete poslat e-mailem na jeden klik. BitFaktura generuje takovýto HTML e-mail, kde si klient může fakturu zobrazit online, nebo stáhnout PDF.

Takto vypadá e-mail s fakturou pro vašeho klienta.

Co byste ještě měli vědět

Vkládání písem do faktury doporučuji z Google Fonts. Jednak je pohodlné vygenerovat si příkaz @import, ale hlavně máte jistotu, že neporušujete licenční podmínky daného písma.

Pokud máte zakoupené firemní písmo, které byste chtěli umístit na vaše faktury, ujistěte se, že to licenční podmínky umožňují.

Vyplatí se to?

Abyste mohli používat vlastní design šablon, je potřeba platit Standard plan BitFaktury za 130 Kč mesíčně. To je cca polovina toho, co jsem platil u Fakturoidu. Je tedy na zvážení, zda-li chcete přehodit vaše stávající faktury tady a šetřit cca tisícovku ročně, ale za cenu né moc sexy aplikačního rozhraní.

TIP: Na stránce ceníku BitFaktury někde nahoře vždy svítí kód na 20% slevu, tak ho nezapomeňte použít.)

Pokud fakturujete do tří faktur měsíčně, je BitFaktura zdarma. Pokud nevyužijete vlastní design šablon, vystačíte si za 50 Kč měsíčně pro neomezený počet klientů.

Mě osobně to příjde zajímavé, protože jednotný vizuální styl se promítá i do faktur. Pokud jich nemáte hodně, tak přechod moc bolet nebude.

Tvoříte loga a vizuální styly? Přidejte se k Visualbook Academy zdarma

Články na téma tvorby loga, vizuálního stylu, cenotvorby, licencování, typografie, profesního růstu. To vše najdete na academy.visualbook.pro

Autor

Jiří Chlebus

Jsem grafický designér na volné noze. Tvořím značkám vizuální hodnotu a píšu o tom blog. Designuju si život tak, abych to ve zdraví přežil až do smrti.